Pesto z listů ředkviček s česnekem a dýňovými semínky

 
Jestli je bazalkové pesto jednou z nejpoužívanějších ingrediencí ve vaší kuchyni, zkuste také pesto z listů ředkviček a my vám slibujeme, že od té chvíle listy z ředkviček už nikdy neskončí v odpadkovém koši.

POTŘEBUJEME:

 • 2 šálky listů z ředkviček
 • 1 stroužek česneku
 • 1/4 šálku dýňových semínek
 • 1/2 šálku tvrdého ovčího sýra
 • 1/2 šálku olivového oleje
 • sůl a pepř na dochucení

 

Umyjte listy a nechte okapat. Mezitím si oloupejte česnek, nakrájejte ho na tenké plátky a nalámejte na kousky ovčí sýr (my jsme použili sýr z farmy od Moniky Menčíkové). Listy, sýr, česnek, dýňová semínka, olej, sůl a pepř vložte do mixéru a mixujte dokud se nevytvoří jasně zelené pesto. Vypňete, namočte prst do nádoby, olízněte a nechte se překvapit, jak skvěle můžou chutnat „obyčejné“ listy. Podávejte na čerstvé bagetě, chlebu nebo na opečených toustech. Pesto můžete použít také do těstovin. V uzavřené sklenici v ledničce vydrží až týden.

Pokud jsme Vás přesvědčili a stanou se z Vás (nebo už jste) skuteční milovníci ředkviček, počkejte si zhruba půl roku a neváhejte se vydat do mexického Oaxaca, kde se 23. prosince koná každoroční Ředkvičková noc, která vás ohromí především ohromnými pečlivě tvarovanými výtvory – ano, je to tak – z ředkviček.

 

Tags: listy   , , mexico   , pesto   , ředkvičky   , sýr  

 1. Zuzana 17.5.2012 v 19.56 #

  Zkusila jsem to a je to fakt moc dobre. Hotové pesto jsem smichala s nasekanymi dobrými rajcatky a nandala na opecenou bagetku (jako nejaký druh bruschety). Dokonce je tahle verze min trpka nez s bazalkou. Doporučuju zkusit. I kdyby jen pro pobavení, ze listy z redkvicek jdou jist

  Odpovědět  

Zanechte komentář