O Zelených trzích

Hezké, čerstvé, bio a české. Zelené trhy.

Co bychom si přáli? Přáli bychom si krásné trhy v každém městě. Přáli bychom si pomoci farmářům prodávat to nejlepší, co mají a vám pomoci to rozpoznat, ochutnat, nakoupit. Přáli bychom si, abyste jedli lokálně, čerstvě a dobře. Dále bychom si přáli vrátit život na česká náměstí a udělat z nich místo, kde se setkávají lidé, nakupující, prodávající, povídající.

 

Věříme, že co je české, to má být hezké. Proto mají naše trhy jednotnou tvář postavenou na jednoduchém a praktickém zeleném stánku. Ten se dá skládat do řad, hvězd, kruhů, prostě tvarů pro každé náměstí. Až takový stánek bude jednou stát na náměstí, na návsi u vás, můžete si být jistí, že v něm prodává pouze farmář, který je sdružený pod Pro-Bio Svazem ekologických zemědělců, pracuje v souladu s přírodou a nešidí vás.. Prodávat bude to, co ten den vlastnoručně nasbíral, načesal, zpracoval.

Nechceme žádnou hranou autenticitu – trhy pro rok 2012 by měly vypadat jako trhy pro rok 2012. Nechceme o šetrnosti a souladu s přírodou pouze mluvit, a tak vše, co pomáhá dávat trh dohromady, je velice šetrné. Ať už materiál, ze kterého jsou vyrobeny stánek a bedýnky, tak i způsob, jakým vám o nich dáme vědět – křídou.

Co byste měl udělat, když u sebe chcete Zelené trhy ? Podepsat petici. Sledovat nás. Přijít se podívat na náměstí, až se při roadshow zastavíme ve vašem krajském městě. Nebo třeba chcete trhy sami uspořádat? Rádi vám s tím pomůžeme. Stačí nás kontaktovat – TADY .