VELKÁ VÝZVA

 

V sobotu 9. června se na pražské Letné koná jednodenní festival Velká výzva . Jeho organizátoři z Hnutí Duha se snaží upozornit na výzvu, která zatím zůstává bez pokoření: snahu snížit závislost na dovážených palivech.

Jako řešení navrhují podpořit zateplování domů, zpohodlnit hromadnou dopravu a více využívat alternativní zdroje energie. Dozvědět se více, poslechnout si třeba N.O.H.A., Moniku Načevu s Justinem Lavashem nebo Václava Havelku, shlédnout Divadlo Na Cestě, ve stáncích partnerů si prohlédnout ekologické vychytávky nebo si jednoduše sednout a dát si k poslechu hudby i něco dobrého na zub můžete během celého sobotního dne.

Podpořit projekt je tedy velkou výzvou i pro nás. V osmi stáncích si budete moci nakoupit například ovčí sýry z ekofarmy manželů Menčíkových, skvělé uzeniny ze Sasova, víno z Kutné Hory, mošty Fruit’s True z Podkrkonoší, pečivo ze statku Tillia a čerstvou zeleninu a bylinky z ekofarmy Horní Ředice, od pana Miloše Kurky nebo z Camphillu české Kopisty . V Zeleném bistru  si pak budete moci koupit občerstvení připravené z potravin našeho trhu.

Součástí Zelených trhů je i paletový park od projektu urbanAct . Bude umístěn v blízkosti Zelených stánků. Můžete si zde lehnout, sednout, válet se, jíst nebo pít. Doražte, těšíme se na vás!

 

Celá akce je samozřejmě otevřená i dětem. U nás si budou moci děti vypěstovat, sklidit, prodat a sníst přímo na poli – od Ušito .

 


Zatím bez komentáře.

Zanechte komentář